site.btaМомичетата от волейболната школа на Миньор спечелиха първото издание на турнира за Купа "Кракра" в Перник

снимка: Кореспондент на БТА Мая Костадинова

Първото издание на турнир по волейбол за момичета под 18 години за Купа "Кракра" се проведе в Перник. Участие взеха столичните отбори на Люлин и Славия, както и на домакините.

Възпитаничките на пернишката школа спечелиха Купата, като надиграха Славия с 3:2.

Волейболистките на Славия победиха Люлин с 3:0, а Миньор също се наложи над Люлин с 3:0. Калина Васлева взе индивуалния приз за "Най-резултатен играч", каза за БТА треньорът Десислава Банкова.

"Доволна съм от момичетата, играха уверено и много стабилно", допълни Банкова след приключването на турнира.

Надпреварата бе учредена от волейболния клуб Миньор, а амбицията е да се утвърди като традиционно състезание и да събира повече отбори за проверки преди началото на първенството.

Това бе и първият турнир за сезон 2024/2025 година за подрастващите състезателки. Първенството в тази възрастова група ще започне на 13 октомври, информира наставникът на девойките.

Част от волейболистките се включват и в отбора при жените, които се състезават в аматьорското волейболно първенство "Волей Мания", а целта е повече обиграване и игрови минути за тях.

Към 15:17 на 29.09.2024 Новините от днес