site.btaБолоня записа равенство срещу Аталанта в италианската Серия А

Болоня записа равенство срещу Аталанта в италианската Серия А
снимка: Massimo Paolone/LaPresse via AP

Отборите на Болоня и Аталанта завършиха при равенство 1:1 в среща помежду си от шестия кръг на италианската футболна Серия А.

Двата състава делят девето-десето място във временното класиране с по 7 точки в актива си.

Болоня поведе в 46-ата минута, когато 20-годишният аржентински нападател Сантяго Кастро се разписа за 1:0.

Домакините обаче останаха с човек по-малко само пет минути по-късно. В 51-ата директен червен картон получи колумбийският защитник на Болоня Джон Лукуми, след като спря непозволено съперник. След преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж-ВАР реферът не отсъди дузпа за гостите.

Раул Беланова удари греда за Аталанта в 53-ата минута.

Опитите на футболистите от Бергамо за изравняване и евентуално пълен обрат дадоха резултат чак в 90-ата минута, когато влезлият като резерва в началото на второто полувреме сръбски полузащитник Лазар Самарджич бе точен за крайното 1:1, а малко преди това бе уцелил гредата.