site.btaЛайпциг излезе на второ място в Бундеслигата след убедителна победа срещу Аугсбург

Jan Woitas/dpa via AP

РБ Лайпциг спечели убедително с 4:0 у дома срещу Аугсбург и се изкачи на второ място в класирането на Бундеслигата.

Бенямин Шешко вкара два ранни гола до 15-а минута, а Петер Гулачи спаси дузпа на Джефри Гувелеу в средата на първата част и запази аванса на Лайпциг от две попадения до почивката.

През втората част домакините дооформиха разгрома с две попадения Опенда и Шави Симонс.

Лайпциг е на една точка от лидера Байерн Мюнхен, който по-късно днес приема шампиона Байер Леверкузен в дербито на кръга.

Германският национал Дениз Ундав спаси точката за вицешампиона Щутгарт при равенството 2:2 като гост на Волфсбург.

Ундав, който демонстрира перфектна форма от началото на сезона, се разписа в добавеното време за крайното 2:2.

Щутгарт успя да измъкне точка, макар че игра с човек по-малко в последния половин час след втори жълт и червен картон на Атакан Каразор.

Йонас Винд изведе домакините напред при контраатака в 20-та минута,  но Енцо Мийо изравни за 1:1 с добавка, след като вратарят Камил Грабара спаси битата от него дузпа.

Мохамед Амура върна преднината на Волфсбург в 68-ата минута в далечния десен ъгъл, преди Ундав да сложи точка с изравнителен гол в края.

Новакът Санкт Паули постигна първата си победа за сезона след изненадващо категоричен успех с 3:0 при гостуването на Фрайбург.

С два гола и асистенция за победата се отличи тунизиецът Елиас Саад, едно попадение добави Алодапо Афолаян.

Първенство на Германия по футбол, срещи от петия кръг на Бундеслигата: РБ Лайпциг - Аугсбург 4:0 Фрайбург - Санкт Паули 0:3 Волфсбург - Щутгарт 2:2 Майнц - Хайденхайм 0:2 Борусия Мьонхенгладбах - Унион Берлин 1:0 Байерн Мюнхен - Байер Леверкузен 19.30 часа от петък: Борусия Дортмунд - Бохум 4:2 в неделя: Холщайн Кил - Айнтрахт Франкфурт Хофенхайм - Вердер Бремен временно класиране: 1. Байерн (Мюнхен) 4 4 0 0 16:3 12 точки 2. РБ Лайпциг 5 3 2 0 8:2 11 3. Борусия (Дортмунд) 5 3 1 1 11:9 10 4. Байер Леверкузен 4 3 0 1 13:9 9 5. Хайденхайм 5 3 0 2 10:7 9 6. Айнтрахт Франкфурт 4 3 0 1 7:4 9 7. Фрайбург 5 3 0 2 8:7 9 8. Щутгарт 5 2 2 1 14:10 8 9. Унион (Берлин) 5 2 2 1 4:3 8 10. Борусия (Мьонхгл) 5 2 0 3 6:8 6 11. Майнц'05 5 1 2 2 8:10 5 12. Вердер Бремен 4 1 2 1 4:8 5 13. Волфсбург 5 1 1 3 10:11 4 14. Санкт Паули 5 1 1 3 4:6 4 15. Аугсбург 5 1 1 3 7:14 4 16. Хофенхайм 4 1 0 3 6:11 3 17 Бохум 5 0 1 4 5:11 1 18. Холщайн Кил 4 0 1 3 5:13 1