site.btaПърва загуба за водения от Станимир Стоилов отбор на Гьозтепе за сезона в турската Суперлига

Снимка: Минко Чернев/БТА

Воденият от Станимир Стоилов отбор на Гьозтепе регистрира първа загуба за сезона в турската Суперлига.

Гьозтепе водеше с 3:1 до 70-а минута, но допусна поражение с 3:4 при гостуването си на Самсунспор.

"Гьоз-Гьоз" поведе с автогол на Зеки Явру, но домакините от Самсун изравниха чрез нападателя от Чад Мариус.

В края на първата част Ромуло върна преднината на Гьозтепе, а в началото на втората част Жуан Сантос направи 3:1.

Отборът на Стоилов запази преднината си до 70-а минута, когато Оливие Нтчам намали, а десет по-късно Кингсли Шиндлер изравни за 3:3.

Бившият полузащитник на Селтик Нтчам донесе трите точки за Самсунспор с втория си гол в мача в добавеното време за 4:3.

Самсунспор се изкачи на втората позиция с 15 точки - три зад лидера Галатасарай. Гьозтепе е на шестата позиция с 9 точки.

Към 21:16 на 28.09.2024 Новините от днес