site.btaРилски спортист с категорична победа при гостуването на Черноморец Бургас

Срещи от 18-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Черноморец (Бургас) - Рилски спортист (Самоков) - 68:89 (19:30, 18:23, 20:22, 11:14)

на 5 март:
Ямбол - Берое (Стара Загора)

Академик (Пловдив) - Спартак (Плевен) - 77:85 (25:17, 23:25, 16:26, 13:17)

Левски - Балкан (Ботевград) - 59:72 (19:21, 9:12, 18:19, 13:20)
Шумен - Черно море Тича (Варна) - 91:71 (23:19, 11:18, 28:17, 29:17)

10. Черно море Тича 16 1 15 1152:1460 17

Водачът в класирането на Националната баскетболна лига Рилски спортист постигна изразителна победа с 89:68 (30:19, 23:18, 22:20, 14:11) при гостуването си на Черноморец.
Мачът в Бургас бе очакван с голям интерес, тъй като преди началото на 18-ия кръг двата отбора бяха първи и втори в класирането, но домакините изобщо не успяха да се противопоставят на самоковския отбор. Още в първата четвърт Рилски спортист отвори двуцифрена разлика, която в началото на второто полувреме премина и разликата от 20 точки.
Черноморец изигра най-силните си минути в третата четвърт и в един момент стопи пасива си до 10 точки, но Рилски спортист отговори със серия от 13:3 точки и върна пълния си контрол над мача.
Трей Портър бе най-резултатен за победителите с 19 точки, като добави и 9 борби на сметката си. Гардът Брендън Браун вкара още 17 точки, а националът Алекс Симеонов завърши с "дабъл-дабъл" от 16 точки и 10 борби.
За Черноморец Вендел Люис бе над всички с 28 точки и 11 борби. Още 11 точки добави Евгени Хаджирусев, но нито един от останалите играчи на бургазлии не достигна до двуцифрен актив.
В класирането в НБЛ води Рилски спортист с 16 победи в 16 мача. Черноморец разделя втората позиция с Балкан с показатели от по 11 победи и 4 загуби.