site.btaОксер прекъсна серията си от четири последователни поражения в Лига 1 с успех над Брест

Оксер спечели домакинството си на Брест / снимка: АП/Thibault Camus

Новакът във френската Лига 1 Оксер победи с 3:0 участника в Шампионската лига Брест в първия мач от шестия кръг на местния шампионат.

Домакините изиграха много силен мач, особено преди почивката, и заслужено прекъснаха серията си от четири последователни загуби.

Елиша Овусу даде аванс на Оксер в 26-ата минута, а десетина по-късно бразилецът Джубал покачи на 2:0 с точно изпълнение на дузпа.

Крайното 3:0 бе оформено в 59-ата минута, когато точен бе Амед Траоре след асистенция на автора на първия гол Овусу.

С победата Оксер събра 6 точки и се изкачи на 12-о място в класирането. Със същия актив Брест, който миналия сезон приключи на трета позиция, сега е на 13-о място.