site.btaБългарските състезатели си осигуриха участие на финалите след първия ден на квалификациите на Световното първенство по спортна аеробика в Италия

снимка БТА архив

Българските състезатели си осигуриха участие на финалите след първия ден на квалификациите на Световното първенство по спортна аеробика за мъже и за жени в Пезаро (Италия).

В категория индивидуално жени Борислава Иванова зае осмо място в пресявките с 20.100 точки и ще спори за разпределението на медалите утре. Първа е японката Китадзуме Рири с 21.100 точки.

Антонио Папазов, Тихомир Баротев и Борислава Иванова се класираха за финала при тройките, след като се наредиха пети в квалификациите с 20.238 точки. С най-висока оценка са румънците Ристя Клаудия, Манта Леонард и Тавок Даниел - 20.600.

При тройките в пресявките участваха 41 отбора, а при жените - 64 състезателки.

Утре шампионатът на планетата продължава с квалификациите в категория смесени двойки и индивидуално мъже с участието на Христо Манолов индивидуално и на двойки заедно с Борислава Иванова, както и с финалите при тройките и жени индивидуално. В неделя са финалите на смесени двойки и индивидуално мъже.

Към 20:17 на 27.09.2024 Новините от днес