site.btaОБНОВЕНА Йоана Константинова отпадна на четвъртфиналите на сингъл и на полуфиналите на двойки на международния турнир по тенис във Варна

Йоана Константинова Снимка: кореспондент на БТА във Варна Красимир Кръстев

Йоана Константинова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на международния турнир по тенис на клей във Варна с награден фонд 15 хиляди долара.

17-годишната българка претърпя поражение от поставената под номер 2 Джорджа Андрея Крачун (Румъния) с 2:6, 2:6 за 108 минути.

Крачун взе ранна преднина от 3:1 и не допусна да бъде застигната в първия сет, а във втория румънката направи серия от четири поредни гейма, за да триумфира.

В надпреварата на двойки Константинова и Катерина Цигурова (Швейцария), втори в схемата, пропуснаха мачбол и  загубиха на полуфиналите от номер 3 Мария Андриенко (Русия) и Тилвит Ди Джиролами (Белгия) с 5:7, 6:4, 11-13 след почти два часа игра. Българката и швейцарката бяха на точка от победата при 10:9 точки в решаващия шампионски тайбрек, но допуснаха обрат.