site.btaОБНОВЕНА Виктория Томова отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис в Пекин

Виктория Томова отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис в Пекин
Снимка: AP/Ahn Young-joon

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис на твърда настилка от сериите УТА 1000 в китайската столица Пекин с награден фонд от почти 9 милиона долара.

Томова загуби от поставената под номер 15 Паула Бадоса (Испания) с 3:6, 2:6 за 86 минути.

Въпреки поражението, софиянката заработи 34500 долара и 35 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 51-ото място.

Българката навакса ранен пробив пасив, но след 3:3 загуби пет поредни гейма, с което 19-ата в света Бадоса взе първия сет и поведе с 2:0 във втория. В последствие испанката реализира още един брейк в седмия гейм, след което затвори мача при собственото си подаване.

Участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Шуай Чжан елиминира шестата в схемата Ема Наваро (САЩ) с 6:4, 6:2 и се класира за третия кръг, в който ще срещне белгийката Греет Минен.

Преди началото на надпреварата Чжан нямаше победа в основната схема в Тура на Женската тенис асоциация (УТА) от края на януари 2023 година, но на родна земя успя да постигне два последователни успеха.

Минен отстрани номер 28 Анастасия Потапова (Русия) със 7:5, 2:6, 6:4 след два часа и половина на корта.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия през 2020 година София Кенин (САЩ) пък отпадна във втория кръг след загуба от 12-ата в схемата Диана Шнайдер (Русия) с 2:6, 3:6.