site.btaРома и Атлетик Билбао завършиха наравно в мач от Лига Европа, ръководен от българския съдия Георги Кабаков

AP Photo/Alessandra Tarantino

Рома завърши наравно 1:1 у дома срещу Атлетик Билбао в двубой от груповата фаза на Лига Европа, ръководен от българския съдия Георги Кабаков.

След 32 минути игра Артьом Довбик с глава откри резултата в полза на "вълците" сред асистенция на Анхелино.

Баските възстановиха равенството пет минути преди края на редовното време, когато точен във вратата на римляните беше Айтор Паредес.

Кабаков показа общо шест жълти картона в мача на "Олимпико".

Асистенти на Кабаков в този двубой бяха Мартин Маргаритов и Диян Вълков. Четвърти арбитър беше Радослав Гидженов, а за системата за видео арбитраж отговаряше Драгомир Драганов.

В друга среща от турнира четирикратният европейски клубен шампион Аякс се наложи с категоричното 4:0 у дома срещу Бешикташ. Кян Фиц-Джим преди почивката, Мика Годтс, Кенет Тейлър и отново Годтс през втората част се разписаха в полза на гранда от Амстердам.

Игралият в намален състав Тотнъм спечели с 3:0 у дома срещу Карабах. Двубоят започна със закъснение от около 35 минути заради проблеми с транспорта в Северен Лондон, забавил гостите от Азербайджан в придвижването им до стадиона.

Голове на Бренан Джонсън, Папе Сар и Доминик Соланке осигуриха класическия успех за "шпорите", които играха с 10 футболисти още от осмата минута, когато червен картон получи Раду Драгушин.

Торал Байрамов от Карабах пропусна дузпа в 58-ата минута на двубоя.

Айнтрахт Франкфурт завърши наравно 3:3 пред собствена публика срещу Виктория Пилзен. Носителят на трофея от 2022 година водеше с 1:0 и 3:1, но допусна изравняване в последните минути от двубоя.

Уго Екитике даде аванс за "орлите" в 38-ата минута, но Павел Сулц върна гостите в мача само 180 секунди след това.

Жуниор Ебимбе и Расмус Кристенсен покачиха резултата на 3:1 в рамките на само пет минути след почивката, но Принс Аду в 86-ата и Вацлав Йемелка в третата минута продължението фиксираха крайното 3:3.

Дариус Олару се разписа на два пъти за успеха с 4:1 за ФКСБ при домакинството срещу ФК Рига, докато Олимпик Лион постигна победа с 2:0 на свой терен срещу Олимпиакос.