Турнир на УЕФА Лига Европа – първи кръг

site.btaКирил Десподов влезе в края за ПАОК в турнира Лига Европа, Манчестър Юнайтед не успя да победи Твенте

Кирил Десподов подминава Абдулкерим Бардакчъ от Галатасарай по време на срещата от турнира Лига Европа. Снимка: AP Photo

Българското крило Кирил Десподов влезе в 77-ата минута на мача на ПАОК срещу турския Галатасарай (Истанбул), но домакините от Босфора спечелиха с 3:1 в първа среща и за двата тима в груповата фаза на турнира Лига Европа. В момента, когато Десподов се появи на терена, резултатът беше 2:1.

Гръцките медии отбелязаха, че ПАОК е отстъпил с прекалено голям резултат на фона на показаното на терена. Автогол на Абдулрахман Баба даде преднина на Галатасарай в третата минута на второто полувреме, а Янис Константелиас изравни в 67-ата минута. В 75-та Юнус Акгюн направи 2:1 след комбинация с Виктор Осимен, а минути по-късно на терена влезе и Десподов. Българското крило опита да бъде активен и в двете фази и да създаде добри възможности за своя тим. Персоналният му съперник Абдулкерим Бардакчъ изпитваше доста проблеми да го спира и често и шпагатите не помагаха.

А в последните секунди Мауро Икарди оформи крайното 3:1 след комбинация с Керим Демирбай. А мачът можеше да се развие в съвсем различна посока, тъй като Константелиас (7'), Живкович (9') и новото руско попълнение Фьодор Чалов (13') бяха на един изстрел от реализация на положение, създадени през първата четвърт.

Една от изненадите на вечерта в Лига Европа беше домакинското равенство на Манчестър Юнайтед с Твенте – 1:1 на стадион "Олд Трафорд". Кристиан Ериксен измина пътя от герой до грешник за домакините. Датският плеймейкър Ериксен даде преднина на Юнайтед през първото полувреме с превъзходен удар от наказателното поле. Но в 68-ата минута позволи на Сам Ламерс да изравни за гостите от Нидерландия, които не се предадоха цял мач.

Отборът на Ten Hag имаше възможности да изтръгне победата във финалната фаза на срещата, но вратарят на Tвенте Ларс Унерстал отказа Джошуа Зиркзее, чийто удар с левия крак летеше към мрежата, преди да бъде отразен от стража. Същият герой за гостите малко по-рано попречи на съотборника си Меес Хилгерс да си вкара автогол.

На стадиона в Хамбург Динамо (Киев) беше сразен с 0:3 от Лацио, като и трите попадения бяха реализирани още до 35-ата минута. На два пъти във вратата на Георгий Бушчан се разписа Булайе Диа, открил резултата в 4-ата минута, и след това забил за 3:0 в 35-ата. Фисайо Деле Баширу беше автор на втория гол след пас на Матиас Весино.

Мидтиланд и германския Хофенхайм завършиха 1:1, а при същия резултат приключиха и Ница (Франция) и Реал Сосиедад (Испания).

Въпреки че беше без треньор заради уволнението на Брайън Ример преди два дни, Андерлехт стартира успешно европейската си кампания, побеждавайки унгарския Ференцварош с 2:1. Яри Фершерен откри резултата за отбора от Брюксел, а Каспер Долберг от дузпа удвои 6 минути след първото попадение – в 66-ата. Адама Траоре върна един гол за Ференцварош в 81-ата минута.

По-рано днес Будьо/Глимт и АЗ Алкмаар стартираха с победи с по 3:2 съответно над Порто (Португалия) и Елфсборг (Швеция), а Лудогорец в късната сесия от мачове отстъпи на Славия (Прага) с 0:2.

Към 05:50 на 27.09.2024 Новините от днес