site.btaЛудогорец (Разград) започна участието си в груповата фаза на Лига Европа с домакинско поражение от Славия (Прага)

Славия (Прага) не срещна особени проблеми при гостуването си на Лудогорец в турнира Лига Европа. Снимка: кореспондент на БТА в Русе Бисер Тодоров (БТ)
Турнир на УЕФА Лига Европа, среща от първия кръг:
Лудогорец (Разград, България) - Славия (Прага, Чехия)        0:2 (0:1)
Голмайстори: 0:1 Матей Юрашек 37, 0:2 Моймир Хитил 65
Жълти катони: Педро Нареси, Кайо Видaл (Лудогорец), Томаш Хори, Ел Хаджи Диуф, Ян Боржил (Славия Прага)
Главен съдия: Жером Брисар (Франция)
ВАР-съдия: Eрик Вателие (Франция)
Състави:
Лудогорец: Серджио Падт, Аслак фон Витри, Диниш Алмейда, Оливие Вердон, Франсиско Гомес-Сон,
Педро Нареси (66 - Ивайло Чочев), Якуб Пьотрорски (74 - Дерой Дуарте), Руан Круз, Рик Джонатан (83 - Георги Русев),
Квадво Дуа (66 - Агибу Камара), Кайо Видал (74 - Ерик Маркус) Славия (Прага): Антонин Кински, Томаш Холеш, Давид Зима, Ян Боржил, Конрад Валем, Мърфи Дорли, Христос Зафейрис (80 - Симион Мише),
Ел Хаджи Малик Диуф (74 - Ондржей Замръзли), Матей Юрашек (60 - Ондржей Лионгър),
Томаш Хори (59 - Моймир Хитил), Лукаш Провод (80 - Филип Пребшъл)

Лудогорец (Разград) започна участието си в груповата фаза на Лига Европа с домакинско поражение с 0:2 от чешкия вицешампион Славия (Прага). Гостите стигнаха до успеха с по един гол във всяко полувреме, реализирани от Матей Юрашек в 37-ата минута и от Моймир Хитил в 65-ата.
    От този сезон турнирът Лига Европа има нов формат. В единната групова фаза участват 36 отбора и всеки от тях играе по осем мача - четири като домакин и четири като гост срещу различни отбори. Първите осем отбора в крайното класиране се класират за осминафиналите, а следващите 16 влизат в плейофен кръг.
    Лудогорец в следващата седмица ще изиграе втората си среща - гостуване на Виктория (Пилзен) - още един чешки съперник.
    Българският шампион започна мача доста активно и агресивно, а старши треньорът Захари Сираков започна с двама нападатели и две крила -  Кайо Видал, Рик Джонатан, Руан Круз и Квадво Дуа. И това даде резултат, след като още в 5-ата минута Кайо Видал беше изведен на чиста позиция, но ударът му беше крайно неточен и разочароващ.
    Последва нова добра атака на разградчани, която приключи с далечен изстрел на Рик Джонатан. В 37-ата минута обаче при първата си добра атака гостуващият отбор откри резултата чрез Матей Юрашек. Лудогорци направиха грешка при атаката, топката им беше отнета и разгърната атака от ляво. Томаш Хори с обратен фалц намери забравения на дясното крило Матей Юрашек, който влезе в наказателното поле, завъртя двама бранители и от близо простреля Падт.
    Лудогорец можеше да върне едно попадение в края на първата част, когато Франсиско Сон се пребори за топка в наказателното поле на гостите. В крайна сметка Рик стреля и прати топката във вратата, но съдията Брисар от Франция отсъди фаул в атака.
    Веднага след началото на второто полувреме Лудогорец опита да върне гола и до 11-ата минута на втората част на два пъти Рик Джонатан стреля. Най-напред обаче Дорли блокира удара, а при повторението бразилското крило би високо в аут.
    Но опитният чешки отбор доказа класата си и без да прави кой знае колко атаки стигна до втори гол в 65-ата минута. Само пет след като се появи на терена резервният нападател Моймир Хитил се разписа след подаване на Лукаш Провод от ъглов удар.
    Старши треньорът на Лудогорец опита да промени мача с две смени, но чехите можеха да стигнат и до трети гол в 70-ата минута. Ондржей Лингър пропусна сам срещу вратаря Падт, след като изведен от Провод, би в краката на стража.
    В 76-ата минута дойде ред и на вратаря Антонин Кински да показва класа, като се наложи да спасява много опасен и техничен удар на Ивайло Чочев до гредата.
    В последните 10 минути от срещата темпото видимо спадна, като Лудогорец сякаш нямаше сили и мотивация да се бори, докато чехите контролираха събитията на терена. Все пак в 88-ата минута Руан Круз можеше да затрудни повече вратаря Кински, докато за чехите едно положение имаше Зима.

Към 05:53 на 27.09.2024 Новините от днес