site.btaКилиан Мбапе отново се разписа за Реал Мадрид при победата на тима срещу Алавес в испанското първенство

снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Килиан Мбапе отново отбеляза гол, а Карло Анчелоти отпразнува своя мач номер 300 начело на Реал Мадрид с трудна победа с 3:2 срещу гостуващия Алавес в среща от седмия кръг на футболното първенство на Испания.

Резервният капитан Лукас Васкес изведе домакините напред в резултата още в първата минута на "Сантяго Бернабеу", преди с шестия си гол в пет мача във всички турнири Мбапе да удвои предимството на тима в 40-ата.

Самостоятелна акция на Родриго в началото на второто полувреме на практика гарантира, че непобеденият Реал ще се доближи на една точка от лидера Барселона, но Алавес стигна до две попадения в края на Карлос Бенавидес и Кике Гарсия.

Анчелоти, който е във втория си период като мениджър на Реал, е най-успешният треньор на клуба заедно с Мигел Муньос. Той е спечелил 14 трофея, включително три пъти Шампионската лига.

Винисиус Жуниор се завърна в стартовите 11, след като италианецът нправи четири промени след съботната победа с 4:1 над Еспаньол, докато Васкес взе капитанската лента на мястото на контузения Дани Карвахал.

Домакините поведоха само след 54 секунди игра. Винисиус премина покрай Сантяго Моурино отляво, преди да подаде на Васкес, който се разписа с удар в долния ляв ъгъл.

Реал доминираше във владението на топката и увеличи преднината си пет минути преди почивката. Мбапе нахлу в наказателното поле, след като размени подавания с Джуд Белингам, преди да направи 2:0.

Домакините контролираха напълно мача и три минути след подновяването на играта Родриго се разписа за 3:0.

Реал изглеждаше сигурен, че ще стигне до победата, преди гостите да върнат два гола в рамките на две минути. Уругвайският полузащитник Бенавидес и бившият нападател на Мидълзбро Кике, който влезе като резерва, бяха точни в 85-ата и в 86-ата минута на двубоя.

Въпреки късната драма, Реал записа пета поредна победа във всички турнири преди неделното дерби с Атлетико Мадрид.