site.btaВиктор Бонифейс донесе победата на шампиона на Германия Байер (Леверкузен) над Волфсбург

AP Photo/Martin Meissner

Виктор Бонифейс донесе победата на шампиона на Германия Байер (Леверкузен) с 4:3 над Волфсбург в изключително вълнуващ мач, преминал през много обрати и предложил на публиката на стадион БайАрена седем гола.

Бонифейс вкара в 3-ата минута на добавеното време, а домакините изоставаха на два пъти. В крайна сметка те събират 9 точки и излизат на 3-о място в класирането, като изостават на 3 от лидера Байерн (Мюнхен). Гостите от града на Фолксваген са на 13-о място с 3 точки.

След 40 минути резултатът беше 2:2, но това не беше всичко, защото в първата минута на добавеното време гостите дръпнаха с 2:3. Три от петте гола паднаха след удари с глава, а също така вкара и Пиеро Хинкапие в третата минута на втората част за 3:3.

Норди Мукиеле си вкара автогол, но Флориан Вирц изравни в 14-ата минута след пас на Джака. Джонатан Та с мощен изстрел след подаване на Алекс Грималдо направи 2:1. Себастиан Борнау и Матиас Свандберг обърнаха хода на мача до почивката.

След като в началото на втората част мачът се изравни на 3:3, двата отбора се вкопчиха в здрава битка. Гранит Джака удари греда за домакините, а попадение на Яник Герхард от Волфсбург беше отменено заради засада. Но резервата Бонифейс, който се появи на мястото на Патрик Шик в 68-ата минута, донесе успеха на своите.