site.btaЛече и Парма завършиха наравно в голово шоу

Лече и Парма завършиха наравно в голово шоу
снимка: АР, Giovanni Evangelista

Лече и Парма завършиха 2:2 в зрелищен двубой от 5-ия кръг на италианското футболно първенство. Домакините водеха с 2:0 до третата минута на добавеното време, но допуснаха два късни гола.

Преди почивката Лече поведе с гол на Патрик Доргу. Младият датски защитник се разписа в 32-ата минута след асистенция на Илбер Рамадани. В 47-ата минута десният бек на домакините Фредерик Жилбер получи директен червен картон за удар без топка, но малко по-късно нападателя Матео Канчелиери от Парма също беше изгонен.

В 59-ата минута Ненад Кръстович отбеляза втори гол за Лече директно от пряк свободен удар. Любопитен факт, е че за последно състава бе записал гол от фаул през далечната 2005 година, когато точен отново е черногорец – Мирко Вучинич.

Двубоят бе изключително интересен и положенията следваха едно след друго  пред двете врати. Кръстович можеше да реши всичко в полза на домакините, но във втората минута на добавеното време излезе сам срещу вратаря заедно със свои съотборник, но вместо да комбинира реши сам да завърши и сгреши.

В ответната атака Парма намали с точен изстрел на Понтус Алмквист. В последната атака в мача Анас Хадж центрира в наказателното поле, където Антоан Ено по атрактивен начин засече топката в мрежата за крайното 2:2.