site.btaЛудогорец победи Локомотив (София) като домакин и оглави еднолично класирането в efbet Лига

Спас Делев (дясно) вкара първия гол в 33-та минута / Снимка: кореспондент на БТА в Русе Бисер Тодоров (ЕВ)

Първенство на България по футбол, мач от деветия кръг на efbet Лига между отборите на Лудогорец (Разград) и Локомотив 1929 (София):

Лудогорец (Разград) - Локомотив 1929 (София) - 2:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Спас Делев 33, 2:0 Руан Крус 60
стадион: "Хювефарма Арена", Разград
главен съдия: Валентин Железов
жълти картони: Доналдо Ака и Диме Димов (Локомотив).
състав на Лудогорец: Хендрок Бонман, Кайо Видал (46-Рик Джонатан), Руан Крус (61-Квадво Дуа), Едвин Куртулус, Аслак фон Витри (46-Сон), Агибу Камара (85-Ерик Маркус), Дерой Дуарте, Оливие Вердон, Педро Нареси, Иван Йорданов и Спас Делев (68-Георги Русев).
състав на Локомотив: Александър Любенов, Диме Димов, Мамаду Диара, Бруно Франко, Стефан Ламбезе, Селсо Рапосо (70-Джани дос Сантос), Симеон Славчев (84-Юлиян Ненов), Валентин Николов (79-Анисе Бру), Доналдо Ака (84-Атанасиос Пицолис), Красимир Станоев и Анте Аралица (79-Светослав Диков).

Лудогорец вкара по един гол в двете полувремена и спечели с 2:0 срещу Локомотив 1929 (София) в мач от деветия кръг на българската футболна efbet Лига. Така разградчани вече имат 22 точки при седем победи и едно равенство, водейки с три точки на Левски на първото място в класирането.

Лудогорец поведе в резултата в 33-ата минута. Центриране на Аслак фон Витри предизвика хаос около стража Александър Любенов, а топката бе изчиствана и връщана пред вратаря няколко пъти. Той опита да пресече едно от подаванията, но изби топката на пътя на непокрития Спас Делев, който вкара на празна мрежа.

В тези минути Лудогорец доминираше и създаде още няколко положения. Преди гола Кайо Видал не успя да уцели вратата на Локомотив от удобна ситуация, а три минути след попадението Руан Крус получи центиране на главата си, но бе неточен от чиста позиция. Отново нападателят на Лудогорец получи шанс в края на полувремето и пропусна да вкара втори гол.

Попадението все пак падна в 60-ата минута и негов автор бе Крус. Нападателят този път получи топката на далечна греда от Рик Джонатан и вкара с глава за 2:0. Десет минути по-късно пък испанецът Сон уцели лявата странична греда на вратата на гостите от София.

Локомотив също не успя да вкара и остана на 11-о място в класирането с девет точки.

Към 03:11 на 27.09.2024 Новините от днес