site.btaАЕЛ Лимасол победи Черно море Тича във втория ден на турнира по баскетбол "Георги Христов" в Ботевград

Снимка: кореспондент на БТА във Варна Данаил Войков, архив

Кипървският АЕЛ Лимасол победи Черно море Тича във втория ден на турнира по баскетбол за мъже "Георги Христов" в Ботевград.

Българският тим водеше през по-голяма част от времето, но накрая допусна обрат и загуби с 89:94 (22:16, 25:22, 23:21, 19:35).

На полувремето варненският тим водеше с 47:38, след третата четвъртина прибави още две точки към преднината си - 70-59. Обратът започна след първите минути на последната част.  Кипърсkият тим не само се доближи плътно, но и поведе с 81:79 в 36-та минута, а малко по-късно и с 85:79. Черно море се доближи само до точка при оставащи 49 секунди при 87:88. Но до края повече възможности за победа имаше тимът на АЕЛ, който спечели мача, въпреки че бе напред в резултата само 4:05 минути.

Петима от АЕЛ вкараха повече от десет точки. Най-резултатен с 25 точки беше Тай Флауърс, по 18 добавиха Гивънс и Бикерстаф, с 13 е Такал Молсон, а 12 вкара Мариос Мониатис.

За Черно море Джон Флорвиъс направи "дабъл-дабъл" - 27 точки и 13 борби. С 21 точки завърши Дахуан Граф, който добави към статистиката си 8 асистенции и 6 борби, а 20 точки отбеляза Стоянов.

АЕЛ Лимасол вчера отстъпи пред Балкан с 88:75. В последния мач от турнира утре ще играят Балкан и Черно море Тича. Срещата е от 18:00 часа.

Към 02:12 на 27.09.2024 Новините от днес