site.btaВолейболистките на Левски допуснаха две загуби на лагера в Пезаро

Волейболистките на Левски допуснаха две загуби на лагера в Пезаро
Снимка: БТА/архив

Волейболистките на Левски София допуснаха две загуби в контролни срещи в италианския град Пезаро, където "сините" са на мини-лагер, благодарение на договора за партньорство с местния Мегабокс Волей.

Проверките се играха в съкратен вариант в два от три гейма с тайбрек, като в първата момичетата на старши треньора Радослав Арсов отстъпиха с 0:2 (23:25, 14:25) на домакините от Мегабокс Волей, които са част от италианския елит, а във втората срещу представителя на серия А2 Сан Джовани софиянки претърпяха поражение след обрат с 1:2 (28:26, 20:25, 11:15).

Най-резултатна за тима и в двата мача бе Микаела Стоянова, съответно с 8 и  с 15 точки.

Съставът се завръща в България утре, а на 27 и 28 септември в зала "Левски София" възпитаничките на Арсов ще приемат за две контроли румънския Динамо (Букурещ).

В първите си три приятелски мача от подготовката за новия сезон през миналата седмица "сините" записаха три победи на турнир в Драгоман, в който спечелиха титлата.