site.btaБолоня направи равенство с Шахтьор Донецк при завръщането си в най-силния клубен турнир в света

Болоня направи равенство 0:0 у дома срещу Шахтьор Донецк в завръщането си в Шампионската лига. Украинците, които ще домакинстват в Гелзенкирхен заради руската инвазия, се справиха добре в защита и ограничиха до минимум головите положения в полза на италианците.

Още в четвъртата минута Шахтьор пропусна дузпа, изпълнена от Хеорхи Судаков и спасена от вратаря Лукаш Скорупски. 11-метровият наказателен удар беше отсъден за нарушение в наказателното поле на Стефан Пош срещу Егиналдо.

След почивката италианският отбор, който участва в най-силния клубен турнир в света за първи път от 60 години, опита да достигне до победно попадение, но стражът Дмитро Ризник се прояви с две спасявания.

Треньорът на Болоня от миналия сезон Тиаго Мота премина в Ювентус от новия сезон и сега "червено-сините" са водени от Винченцо Италиано.

В друга ранна среща от турнира Спарта Прага победи с 3:0 у дома Залцбург. Каан Кайринен откри резултата още във втората минута след добавка.

Три минути преди почивката нигериецът Виктор Олатунджи от малък ъгъл и удар от въздуха направи резултата 2:0.

Класическата победа в полза на чехите беше оформена от албанеца Казим Лачи в 58-ата минута.

Победата е първа за Спарта в Шампионската лига от 2003 година насам. Грандът от Прага участва в турнира за първи път през последните 19 сезона.

Към 01:04 на 27.09.2024 Новините от днес