site.btaИзабелла Шиникова се класира за втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Италия

снимка: БФ Тенис

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 3 българка победи квалификантката Елеонора Алвизи (Италия) със 7:6(5), 4:6, 6:3 за 2:52 часа.

Шиникова поведе с 5:2 в първия сет, но допусна изравняване при 5:5. При този резултат тя спаси три точки за пробив, а след това се стигна до тайбрек. В него националката поведе с 6:4 точки и спечели сета от втората си възможност. Във втората част българката загуби три поредни гейма от 4:3 до 6:3. В третия решителен сет Шиникова поведе с 4:2, а след още един пробив спечели с 6:3.

Във втория кръг тя ще играе срещу победителката от мача между Татяна Пиери (Италия) и Лара Шмид (Германия).

По-късно днес Шиникова в тандем с Пиа Ловрич (Словения) излизат в първия кръг на двойки срещу италианките Дженифър Руджери и Елеонора Алвизи.

Квалификантката Ива Иванова пък загуби в първия кръг на сингъл с 1:6, 1:6 от четвъртата поставена Катарина Хобгарски (Германия) за 53 минути.

Преди това 18-годишната Иванова постигна две победи в квалификациите без да загуби сет.

Към 17:20 на 18.09.2024 Новините от днес