site.btaОБНОВЕНА Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров започна с победи на сингъл и на двойки на турнир по тенис в Румъния

Пьотр Нестеров. Снимка: кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев (АК)

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за втория кръг на сингъл и за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Сату Маре (Румъния) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 в схемата Нестеров победи с 6:2, 7:5 Едуард Шипор (Румъния) за 87 минути.

Българинът допусна изравняване от 5:2 до 5:5 във втория сет, но спечели следващите два гейма, а с това и мача.

Във втория кръг Нестеров ще играе срещу Марцел Бартакович (Унгария).

На двойки българинът в тандем с Владислав Орлов (Украйна), поставени под номер 1 в схемата, победиха италианците Едоардо Линиер и Федерико Вале с 6:1, 6:4 и се класираха за четвъртфиналите.

Друг българин Самуил Конов, който преодоля квалификациите на надпреварата, загуби на старата на основната схема от Михай Маринеску (Румъния) с 3:6, 1:6.

Само преди дни Нестеров беше важна част от победата на България над Салвадор от Световна група I на Купа "Дейвис", неофициалното световно отборно първенство по тенис за мъже.

Към 06:55 на 27.09.2024 Новините от днес