site.btaСедемзвезден Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг в турнира за Купата на Лигата в Англия

Маркъс Рашфорд и Алехандро Гарначо бяха в основата на първата от 27 години победа на Манчестър Юнайтед със 7:0 / снимка: АП/Dave Thompson

Манчестър Юнайтед победи със 7:0 третодивизионния Барнзли в среща от третия кръг в турнира за Купата на Лигата в Англия.

На своя "Олд Трафорд" "червените дяволи" се забавляваха и спечелиха мач със 7:0 за пръв път от 1997 година, когато техен съперник отново бе Барнзли.

По два гола за успеха вкараха Маркъс Рашфорд, Алехандро Гарначо и Кристиан Ериксен, а едно попадение от дузпа прибави и Антони. Гарначо, както и влезлият от пейката Бруно Фернандеш, направиха и по две асистенции, а Рашфорд и Ериксен се отчетоха с по една.

Още до почивката домакините си бяха свършили работата, след като поведоха с 3:0 с голове на Рашфорд, Антони и Гарначо съответно в 16-ата, 35-ата и 45-ата минута. Малко след почивката аржентинският национал Гарначо покачи на 4:0, а час след старта на двубоя Рашфорд бе точен за 5:0. Крайният резултат бе оформен от Ериксен с голове в 81-вата и 85-ата минута.

От своя страна гостите от Барнзли отправиха само три изстрела към вратата на съперника, от които нито един точен и за турския страж на Юнайтед Алтай Байъндър двубоят се оказа доста безоблачен.

В друга среща от турнира Саутхямптън отстрани след дузпи Евертън със 7:6. В редовното време мачът на "Гудисън Парк" завърши 1:1. И за двата отбора това бе шанс да запишат положителен резултат, след като допуснаха по четири загуби в първите четири кръга на Висшата лига.

Абдулайе Дукуре даде преднина на домакините от Евертън в 20-ата минута, но в 32-рата Тейлър Херууд-Белис изравни, което се оказа и оформяне на крайния резултат.

При дузпите и двата отбора вкара при първите си пет изстрела. Решителен пропуска за "карамелите" обаче направи ветеранът Ашли Йънг, докато за Саутхямптън точен бе Джеймс Брий.

В едно от лондонските дерби от третия кръг Кристъл Палас победи с 2:1 като гост Куинс Парк Рейнджърс и също се класира сред най-добрите 16 в турнира. Еди Нкетия и Еберечи Езе вкараха за успеха на "орлите", докато за Куинс Парк точен в началото на второто полувреме бе Сам Фийлд.

Изненадата на вечерта бе отпадането на елитния Фулъм, който загуби с 16:17 след изпълнение на дузпи от Престън Норт Енд. В редовното време мачът завърши 1:1, но при наказателните удари се разигра истинска драма.

Домакините от Престън вкараха 16 пъти от 17 опита, доказа Фулъм решителен пропуск направи белгиецът Тимоти Кастан при 17-ия удар.

Към четвъртия кръг продължава и тимът на Брентфорд, който спечели у дома с 3:1 срещу Лейтън Ориънт.

Към 10:59 на 18.09.2024 Новините от днес