site.btaКметът на Шумен награди състезатели, спечелили медали от Световни и Европейски първенства по кикбокс и карате

Кметът на Шумен награди местни състезатели, спечелили медали от световни и европейски първенства по кикбокс и карате. Снимки: Кореспондент на БТА в Шумен Станимир Савов

Кметът на Шумен проф. Христо Христов се срещна и награди от името на общинската администрация местните състезатели по кикбокс и Ее, спечелили медали на Световното първенство по кикбокс за кадети в Унгария и на Европейското първенство по карате киокушин в Румъния.

Христов връчи пик с парични премии на състезателите на спортен клуб Шуменска крепост Габриел Чергански и Хелин Хасан, които взеха съответно златен и сребърен медал на Световното първенство по кикбокс за кадети. Плик с пари получиха от кмета на областния град и състезателите на местния СКК Киокушин Иванина Иванова (категория до 60 килограма) и Ивайло Иванов (категория плюс 75 килограма), които са съответно европейски шампион и вицешампион при кадетите.

"Виждаме, че младите членове на клубовете продължават традициите на тези, които са преди тях. Това много ни радва и общината отново ще застане зад вас. Планираме да подготвим условия, които подобават на световни и европейски шампиони. Имаме идеи да модернизираме зали и сгради, които са собственост на общината, и ги направим уютни, в съвременен стил така, че вие да тренирате с удоволствие, и то в условия на европейско и световно ниво", каза на церемонията по награждаването Христов.

Състезателите на СКК Киокушин в Шумен бяха придружавани от техния треньор сенсей Даниел Димитров. На европейското първенство в Румъния неговите възпитаници Николета Велева (при момичета 12-13 години), Габриел Москов (при момчета 12-13 години) и Александра Спасова (при момичета 14-15 години) спечелиха бронзови медали.

Треньорът в спортен клуб Шуменска крепост Галин Методиев също бе със своите възпитаници. Третият шуменски представител на Световното първенство по кикбокс за кадети Йолина Димитрова, състезавала се в категория до 65 килограма, загуби четвъртфиналния си двубой от състезателка от Полша, както информира БТА.

Припомняме, че кметът на Шумен проф. Христо Христов на 24 април се срещна и награди спортистите от града, завоювали седем медала на Европейската купа по кикбокс и бронз от Европейското първенство по ММА

Към 14:19 на 17.09.2024 Новините от днес