site.btaБирмингам победи Рексъм в Холивудското дерби в английската трета дивизия

Бирмингам победи Рексъм в Холивудското дерби в английската трета дивизия
Том Брейди и Дейвид Бекъм, снимка: Nick Potts/AP

Отборът на Бирмингам Сити се наложи над Рексъм с 3:1 в мач от английската Лига 1. Така тимът, чийто собственик е легендарния състезател по американски футбол Том Брейди, победи клуба на актьора Райън Рейнолдс в определеното за Холивудско дерби в Англия, съобщава АП.

Рейнълдс и МакЕлнени купиха Рексъм през 2021, докато Брейди купи малка част от собствеността на Бирмингам Сити от компанията "Найтхед Кепитъл Мениджмънт" през 2023. Според Би Би Си това е бил най-големият мач в историята на английската трета дивизия до момента.

Седекратният шампион от Супер Боул Брейди изгледа мача от ложите до приятели си Дейвид Бекъм и трябваше да види как Джак Мариът откри резултата за Рексъм още след три минути игра. Бирмингам бързо се върна в мача с попадение чрез попадение на Джей Стансфилд. Отново Стансфилд изведе Бирмингам напред рано през втората част, а японският халф Томоки Ивата оформи крайното 3:1.

Кристиян Билик от Бирмингам бе изгонен с червен картон четири минути преди края на редовното време, но тимът от Уелс вече нямаше време да реагира. Двата отбора разделят първото място с 13 точки.

Към 10:17 на 17.09.2024 Новините от днес