site.btaЦСКА-София прекъсна негативната серия с победа при гостуването си на Локомотив София в Първа лига

снимка: Кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев (архив)

Първенство на България по футбол, среща от изтегления 12-и кръг в Първа професионална лига между Локомотив София и ЦСКА-София:

Локомотив София - ЦСКА-София - 0:3 (0:2)
голмайстори: 0:1 Джонатан Линдсет 8, 0:2 Матиас Фаетон 17, 0:3 Годуин Коялипу 59

стадион: "Локомотив", София
главен съдия: Никола Попов

жълти картони: Юлиан Ненов (Локомотив София), Джеймс Ето'о, Браян Кордоба (ЦСКА-София)

състав на Локомотив София: Александър Любенов, Стефан Ламбезе (87-Мики Орачев), Мамаду Диара, Диме Димов, Бруно Франко, Красимир Станоев, Доналдо Ака (46-Атанасиос Пицолис), Симеон Славчев (72-Светослав Диков), Юлиан Ненов (46-Стив Траоре), Селсо Рапосо (72-Анисе Бру), Анте Аралица

състав на ЦСКА-София: Густаво Бусато, Лумбард Делова, Браян Кордоба, Мика Пинто, Тибо Вион, Марселино Кареасо, Джейсън Локило (46-Илиан Илиев), Джеймс Ето'о (81-Станислав Шопов), Годуин Коялипу (66-Тобиас Хайнц), Матиас Фаетон (46- Зюмюр Бютучи), Джонатан Линдсет (61-Аарон Исека)

Отборът на ЦСКА-София победи Локомотив София с 3:0 като гост в двубой от изтегления 12-ия кръг във футболната Първа професионална лига. „Червените“ прекъснаха серията си от четири поредни загуби и записаха едва втори успех от седемте си изиграни двубоя. Тимът се изкачи на 13-о място във временното класиране с 6 точки. С тази среща бе отбелязан и краят на наказанието на „червените“ за мачове без техните фенове.

Локомотив София остава десети в подреждането с 9 точки след 8 изиграни двубоя, но влезе в серия от четири мача без победа в Първа лига.

Попаденията за гостите отбелязаха Джонатан Линдсет в осмата минута, Матиас Фаетон в 17-ата и Годуин Коялипу в 59-ата минута. Победата бе първа за новия старши треньор на „червените“ Александър Томаш начело на отбора и първа за ЦСКА-София като гост през сезона.

Гостите бяха по-активни от самото начало на мача и бързо осъществиха две обещаващи атаки. Вратарят на домакините Александър Любенов отрази удар на Джеймс Ето'о в осмата минута, а секунди по-късно Годуин Коялипу също стреля към вратата на Локомотив.

ЦСКА-София поведе в осмата минута с попадение на Джонатан Линдсет. Джейсън Локило центрира към далечната греда, където Линдсет засече топката, изпращайки я в мрежата на домакините за 1:0.

Ето'о изведе Коялипу на удобна позиция в 14-ата минута, но нападателят не успя да се разпише, след като бе спрян от Любенов. Две минути по-късно „железничарите“ имаха претенции за дузпа след съприкосновение между Браян Кордоба и Юлиан Ненов, но такава не бе отсъдена.

„Червените“ стигнаха до втори гол в 17-ата минута, дело на Матиас Фаетон. След удар на Локило при поредната атака за ЦСКА-София, Александър Любенов изби топката, но при добавката Фаетон се разписа за 2:0.

В 22-ата Бруно Франко пробва силен изстрел към вратата на гостите, но Густаво Бусато реагира навреме и предотврати опасността. Бусато пак се намеси адекватно при изстрел на Анте Аралица в 31-ата минута, като бе отсъдена и засада при атаката на Локомотив София, а първото полувреме приключи с аванс от 2:0 за „червените“.

Топката стигна до Годуин Коялипу в 59-ата минута и той отбеляза красив гол с добре насочен удар от далечна дистанция за 3:0 в полза на ЦСКА-София. Влезлият като резерва Илиан Илиев-младши пропусна възможност да увеличи преднината на гостите в 66-ата минута, след като бе изведен добре в предни позиции, но Любенов отрази изстрела му.

Малко по-късно, в 74-ата минута, стражът на Локомотив София Александър Любенов отново се справи при удар на другия дебютант в тима на ЦСКА-София Аарон Исека. В 79-ата минута и влезлият като резерва Тобиас Хайнц пропусна да се разпише във вратата на домакините, а резултатът остана 3:0.

В следващите си срещи от предстоящия девети кръг в Първа лига на 21 септември ЦСКА-София приема Берое на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград заради заетостта на Националния стадион „Васил Левски“ в София, докато за Локомотив София предстои гостуване на Лудогорец в Разград.

Към 01:26 на 17.09.2024 Новините от днес