site.btaБеласица (Петрич) нанесе първо поражение на Добруджа (Добрич) в първенството на Втора лига

Беласица (Петрич) се представя много добре след завръщането си във Втора лига. снимка: Атанас Василев

Беласица (Петрич) нанесе първо поражение на Добруджа 1919 (Добрич) в среща от 9-ия кръг на Втора лига и се наложи с 2:0. Лукас Гроси откри резултата за домакините в 36-ата минута, като при попадението останаха много сериозни съмнения за фаул срещу вратаря на гостите Галин Григоров. Иначе преди попадението добричлии създадоха доста ситуации и можеха те да стигнат до преднина.

След почивката играта беше равностойна, двата  отбора търсеха възможности и при една контраатака домакините спечелиха дузпа. Таонса Аксел беше повален в наказателното поле, а от 11-те метра защитникът Мартин Русков не сбърка и оформи крайното 2:0.

В другата среща от кръга, която се игра по същото време, Ботев Пловдив II вгорчи дебюта на новия треньор на Дунав (Русе) Георги Чиликов, а мачът завърши 1:1. Русенци поведоха в 27-ата минута, но в средата на второто полувреме домакините, подсилени с Матвей Игонен, Сирики Диабате, Атанас Чернев стигнаха до точката.

По-късно днес е последната среща от кръга във Втора лига между Етър (Велико Търново) и ЦСКА 1948 II.

Първенство на България по футбол, Мачове от деветия кръг във Втора футболна лига:
Беласица - Добруджа                 2:0 (1:0)
Ботев Пловдив II - Дунав Русе       1:1 (0:1)

7. Янтра (Габрово)             9  4 2 3   15:11  14
8. Миньор (Перник)             9  4 2 3    8:7   14
9. Дунав (Русе)                9  3 3 3   12:12  12
10. Локомотив (Горна Оряховица)9  4 0 5   10:10  12
11. Етър (Велико Търново)      8  3 2 3   12:12  11
12. Фратрия (обл.Варна)        9  3 2 4    6:9   11
13. Спартак (Плевен)           9  2 4 3    7:10  10
14. Ловеч                      9  3 1 5    5:8   10
15. ЦСКА II (София)            8  2 2 4    6:8    8
16. ЦСКА 1948 II (София)       8  2 1 5    8:13   7