site.btaРуан Крус реализира две попадения за успеха на Лудогорец срещу Крумовград

Руан Крус реализира две попадения за успеха на Лудогорец срещу Крумовград
снимка: кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев

Мач от 12-ия кръг в Първа футболна лига:

Крумовград - Лудогорец       0:3 (0:1)
голмайстори: 0:2 Руан Крус 9, 59, 0:3 Ерик Маркус 83
жълти картони: Джуниет Али, Божидар Кацаров (Крумовград), Ивайло Чочев (Лудогорец)
главен съдия: Мартин Великов
Спортен комплекс "Никола Щерев-Старика"
състави
Крумовград: Янко Георгиев, Джуниет Али (80-Октай Юсеин), Лазар Марин, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Александър Георгиев (74-Вячеслав Велев), Лукас Сантана, Диего Рапосо, Серкан Юсеин (80-Ерол Дост), Матеус (74-Момчил Цветанов), Наско Милев (55-Рафаел Фуртадо)
Лудогорец: Серджио Падт, Франсиско Гомес, Диниш Алмейда, Едвин Куртулуш (66-Оливие Вердон), Дени Групер, Ивайло Чочев, Педро Нареси, Кайо Видал (84-Спас Делев), Руан Крус (73-Якуб Пьотровски), Рик Джонатан (73-Ерик Маркус), Матиас Тисера (66-Квадво Дуа)

Лудогорец победи с 3:0 като гост Крумовград в последния мач от неделната програма на Първа лига. С два гола се отличи Руан Крус, разписал се във всяко от двете полувремена.

Шампионите можеха да вземат преднина още в шестата минута, но ударът на Матиас Тисера беше спасен от Янко Георгиев. Три минути по-късно шут от дистанция на Руан Крус изненада вратаря Георгиев, който не се намеси добре и гостите от Разград поведоха в резултата.

В средата на първото полувреме Кайо Видал стреля по диагонал, но този път Янко Георгиев се намеси по-добре. Добавката на Тисера беше блокирана в последния момент от бранител на "жълто-сините", а удар на Франсиско Гомес излезе в аут.

В 56-ата минута Кайо Видал би по земя, но Георгиев отново спаси вратата си от ново попадение.

Три минути след това Лудогорец реализира втория си гол в двубоя. Бразилецът Крус стреля от въздуха, топката се отклони в Матей Шимич и влезе във вратата на Крумовград.

В 83-ата минута влезлият като резерва дебютант Ерик Маркус с шут от разстояние също се разписа в двубоя. Това е първо попадение за бразилския халф с екипа на Лудогорец.

Шампионите са на второ място в класирането с актив от 16 точи, като изостават с три след лидера Левски.

Крумовград има само шест пункта и е на 13-то място в Първа лига.

Към 02:17 на 16.09.2024 Новините от днес