site.btaМустафа Сангаре вкара два гола за победата на Левски срещу ЦСКА 1948

Мустафа Сангаре вкара два гола за победата на Левски срещу ЦСКА 1948
Снимка: Владимир Шоков/БТА (АК)

ЦСКА 1948 - Левски - 2:4 (1:2)
голмайстори: 0:1 Мустафа Сангаре 16, 0:2 Мустафа Сангаре 26, 1:2 Радослав Кирилов 39, 1:3 Александър Колев 58, 1:4 Марин Петков 77, 2:4 Марио Илиевски 90+1
Бистрица, стадион "Витоша"
съдия - Валентин Железвов
асистенти - Станимир Илков, Васил Шавов
жълти картони - Бирсент Карагарен (ЦСКА 1948), Карлос Охене (Левски)
състави:
ЦСКА 1948: Петър Маринов, Неделко Пишчевич, Реян Даскалов, Стив Перейра, Том Рапнуи, Райън Бидунга, Парвиз Умарбаев (69 - Октавио), Бирсент Карагарен (62 - Марио Илиевски), Талис (62 - Касиано), Радослав Кирилов, Евгений Сердюк
Левски: Матей Маркович, Келиан ван дер Каап, Кристиан Димитров, Ванделсон Цунами, Майкон, Ардаир (82 - Патрик-Габриел Галчев), Карлос Охене (46 - Клемент Икенна), Асими Фадига (63 - Марин Петков), Евертон Бала (83 - Кристиан Макун), Александър Колев (87 - Преслав Бачев), Мустафа Сангаре

Левски се върна на пътя на победите в Първа лига, след като се наложи убедително над ЦСКА 1948 с 4:2 при гостуването си в Бистрица. Два гола за "сините" вкара таранът Мустафа Сангаре с глава. Другият нападател Алекс Колев също се разписа, а четвъртото попадение бе дело на резервата Марин Петков с хубав далечен удар. За домакините вкараха капитанът на тима Радослав Кирилов и резервата Марио Илиевски. Мачът се проведе под проливен дъжд, а през втората част заради паднала мъгла в един период не можеше да се използва и системата за видео асистенция на съдиите (ВАР). Това бе първа загуба за ЦСКА 1948 в първенството.

Станислав Генчев избра за титуляри в тима на Левски Евертон Бала и Асими Фадига.

Тимът на Левски започна по-активно мача, като стигна до разбъркване в наказателното поле, в което не се ориентира най-добре националът Алекс Колев. ЦСКА 1948 отговори с далечен удар на Талис, който мина на два метра от десния стълб на вратата на Матей Маркович. В шестата минута Евгений Сердюк от домакините бе изведен зад защита и вкара топката в мрежата, но страничният рефер Васил Шавов вдигна флага си за засада.

В 12-ата минута Евертон Бала от "сините" изпълни корнер и намери непокрития Цунами, който стреля с глава в аут. Веднага след това Евертон Бала центрира, а Сангаре засече топката, но встрани от десния стълб На Петър Маринов.

В 16-ата минута Евертон центрира от пряк свободен удар, а Сангаре, който беше непокрит, с глава заби мощно топката във вратата на "червените" - 0:1. Още в следващата атака Евертон Бала имаше възможност да вкара втори гол с удар от границата на наказателното поле, но вратарят Маринов изби с мъка топката в ъглов удар.

В 22-рата минута капитанът на домакините Радослав Кирилов избяга отляво и центрира остро в наказателното поле, като Парвиз Умарбаев стреля на сантиметри над напречната греда.

В 26-ата минута Алдаир отне топката от "червените" при изнасянето й и центрира ниско, но Сангаре отново я засече мощно с глава в левия ъгъл на Маринов - 0:2.

В 35-ата минута Кирилов отново се измъкна отляво от Ван дер Каап и стреля покрай излезлия вратар Маркович, но и от външната страна на левия стълб.

В 39-ата минута най-добрият за ЦСКА 1948 се промъкна между Алдаир и Фадига в наказателното поле и с техничен удар в далечния ъгъл направи Маркович безпомощен - 1:2. Малко по-късно се откри чудесна възможност пред Майкон от Левски, но ударът му с по-слабия десен крак бе париран от Маринов.

В края на мача Карлос Охене се контузи, но от лагера на Левски забавиха смяната до почивката, за да видят дали халфът от Гана може да играе. На почивката обаче той бе сменен от Клемент Икенна.

В 58-ата минута Евертон Бала от "сините" проби отляво и центрира остро по земя, а Алекс Колев изпревари Реян Даскалов и с десния крак отблизо засече топката във вратата на Маринов - 1:3.

След това на терена се спусна гъста мъгла и стана така, че системата ВАР вече не можеше да работи коректно, което означаваше, че съдийските решения на терена бяха окончателни.

В 67-ата минута Радослав Кирилов вкара второ попадение за домакините, но те не бе зачетено, тъй като нападателят бе с крачка зад "синята" защита в положение на засада.

В тази обстановка по-добре се ориентираха домакините, които се настаниха трайно в половината на "сините". Пропуск направи Касионо.

В 77-ата минута резервата на Левски Марин Петков вкара много красив гол в удар от над 25 метра. Той стреля с левия крак в десния ъгъл на вратата на Маринов.

До края на мача националът на Венецуела Кристиан Макун направи дебют за Левски в елита, след като се появи на мястото на Евертон Бала.

В първата минута на добавеното време "червените" вкараха още един гол. Майкон се размина с топката, а Марио Илиев с глава изпревари Кристиан Димитров и прати топката в десния ъгъл на Матей Маркович.

Левски продължава да бъде еднолично на първо място с 19 точки, като вече е вкарал и впечатляващите 20 гола. В следващия кръг "сините" ще гостуват на Славия на стадион "Александър Шаламанов". ЦСКА 1948 е на девето място, но има два мача по-малко в шампионата.

Към 23:18 на 15.09.2024 Новините от днес