site.btaБаскетболният Спартак завърши на трето място на приятелския международен турнир в Плевен, румънският Констанца спечели трофея

Снимка: Христо Стефанов/БТА архив

Спартак завърши на трето място на приятелския международен турнир по баскетбол за мъже, на който беше домакин в зала "Балканстрой" в Плевен.

Играчите на Любомир Минчев се наложиха над Берое Стара Загора с 83:73 в последния двубой от надпреварата.

Плевенчани поведоха убедително още след първото полувреме с 45:27 и до края контролираха срещата.

Баскетболистите на Спартак се подготвят за участието си в Европейската северна баскетболна лига, където ще стартират с домакинство на латвийския Валмиера на 25 септември.

По-рано днес в изцяло румънски финал Констанца надделя над Питещ с 82:72 и спечели трофея.

Айзея Филмор беше най-резултатен за победителите с 25 точки, а Рашад Одомес вкара 18 точки за Питещ.

Към 00:17 на 16.09.2024 Новините от днес