site.btaБългарската двойка Калчев и Механджийски спечели сребърен медал на Балканското първенство по плажен волейбол

Снимка: bvf.bg

Със сребърни медали се поздравиха националната двойка Димитър Калчев/Димитър Механджийски от Балканското първенство по плажен волейбол за мъже и жени, съобщиха от федерацията.

Надпреварата се проведе в Кишинев (Молдова) между 13 и 15 септември. Участие взеха 12 отбора при мъжете и 9 при жените от шест държави - Молдова, Турция, Гърция, Косово, Румъния и България.

Българските волейболисти, които тази година триумфираха в Националната лига по плажен волейбол, достигнаха съвсем заслужено до финала. Те преодоляха успешно трите кръга на квалификациите (с две победи и една загуба), а в четвъртфинала се наложиха над турските шампиони Юсуф Йоздемир/Батухан Куру с 2:1 (21:19, 16:21, 17:15). На полуфинал двойката трябваше да се изправи срещу представителите на домакина домакините Егор Добчис/Максим Корсаков и се наложи с 2:0 (21:17, 21:13).

В битката за титлата Калчев/Механджийски спориха срещу друга турска двойка Хасан Мермер/Саджит Курт. Двубоят бе оспорван и се стигна до тайбрек, в който за съжаление родните играчи отстъпиха - 1:2 (15:21, 21:18, 9:15).

Към 22:15 на 15.09.2024 Новините от днес