site.btaДва медала за България от Световното първенство по спортна акробатика за юноши и девойки в Португалия

Снимка: БФ Спортна акробатика

Сребърен и бронзов медал спечелиха българските състезатели на финалите на 13-о Световно първенство по спортна акробатика за юноши и девойки в Гимараеш (Португалия).

На второ място се класира четворката на България 12-18 години в състав Калоян Велинов, Мартин Челебиев, Петър Тодоров и Янко Киров. В смесената комбинация те получиха оценка 26.600 точки.

Шампиони с 27.700 са представителите на Израел Ернст Чаимов, Мирослав Ерохин, Глеб Хатамов и Итамар Моше Рубинщайн.

Бронзово отличие завоюва смесена двойка в същата възраст Вилиана Костадинова и Кристиан Манолов с 27.000 точки. Костадинова е сестра на шампионката от Младежката олимпиада Мариела Костадинова.

Първи в този вид станаха състезателите на Израел Нот Коен и Янай Регев с 27.830 точки.

Българите участваха на още два финала днес. При 13-19 годишните в категория четворки Андриан Качов, Андриян Кирилов, Диян Томов и Цветелин Славчев са шести с резултат от смесената комбинация 25.830 точки. При двойките 12-18 години София Христова и Християна Юлиева също завършиха шести с 26.800 точки.

Към 22:13 на 15.09.2024 Новините от днес