site.btaЛионел Меси се завърна в игра и отбеляза два гола за успеха на Интер Маями срещу Филаделфия Юниън

снимка: AP Photo/Marta Lavandier

Лионел Меси се завърна след продължително отсъствие от терена, като вкара два гола и асистира за третия при победата Интер Маями с 3:1 над Филаделфия Юниън в среща от Мейджър Лийг Сокър (МЛС).

Аржентинският нападател и осемкратен носител на "Златната топка" не е играл за Интер Маями от 1 юни заради ангажименти в националния отбор и контузия на десния глезен, получена при победата над Колумбия във финала на Копа Америка на 14 юли.

Меси, който поднови тренировките си преди три седмици, вкара два пъти в рамките на четири минути в средата на първото полувреме. Без него Маями записа 8 победи и 2 пораженияяи и спечели място в плейофите на шампионата.

Луис Суарес се отличи с гол и асистенция. Той се разписа след пас на Меси в осмата минута на добавеното време на второто полувреме за крайното 3:1. Това беше 17-и гол за Суарес този сезон. Друго негово попадение в 45-ата минута беше отменено заради засада.

Преди отсъствието си 37-годишният Меси има 12 гола и 13 асистенции в 12 мача в лигата този сезон.

Микаел Уре откри резултата за Юниън само две минути след началото на мача.

И двата клуба продължават с нови мачове във вторник. Интер Маями ще гостува на Атланта, а Юниън на ФК Ню Йорк Сити.

Към 12:16 на 15.09.2024 Новините от днес