site.btaМилан победи Венеция в двубой от футболното първенство на Италия

Милан победи Венеция в двубой от футболното първенство на Италия
снимка: AP Photo/Antonio Calanni

С четири гола в рамките на първите 29 минути Милан постигна категорична домакинска победа над Венеция с 4:0 в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Италия.

Тимът, който имаше разочароващо начало на сезона с две равенства и загуба, този път показа впечатляващо представяне и си осигури първа победа през кампанията.

Тео Ернандес даде преднина на Милан само две минути след началото с удар от малък ъгъл, който се отклони от краката на вратаря на Венеция Йесе Йоронен и влезе в мрежата.

Домакините удвоиха преднината си 14 минути по-късно, след като точен беше Юсуф Фофана.

Две дузпи, първо на Кристиан Пулишич в 25-ата минута и след това от Тами Ейбрахам четири минути по-късно, решиха изцяло мача за Милан срещу новаците в елита.

Венеция беше на път да върна едно попадение в края на мача, което обаче беше отменено от рефера след преглед на системата ВАР за нарушение на Ханс Николуси Кавилия срещу  Рубен Лофтъс-Чийк, което доведе до втори жълт картон и неговото изгонване от двубоя.