Гол на Кристиан Нкванчукву донесе успеха на Ботев (Пловдив) над Берое
Снимка: кореспондент на БТА в Пловдив Боян Ботев (ЕВ)

жълти картони - Хуан Пинеда, Карлос Пахаме (Берое), Алекса Мараш, Антонио Перера (Ботев)
червен картон: Ивелин Попов (Ботев) 85'
състави:
Берое: Артур Мота, Оиер Сареги (62 - Енцо Еспиноза), Хуан Саломони, Луцано Скуадроне, Фелипе Чакартеги, Франциско Сагардия (33 - Хуан Пинеда), Карлос Пахаме (90+2 - Мирослав Георгиев), Исмаел Хименес, Винисиус Белоти (46 - Кени Сейхас), Карлос Алгара, Алберто Салидо (62 - Джани Тума)

Ботев: Ханс Бернат, Ехидже Укаки, Йонас Там, Николай Минков, Антонио Перера, Константинос Балоянис, Антоан Конте, Янис Карабельов (82 - Ален Корошец), Кристиан Нкванчукву (90+4 - Никола Илиев), Ивелин Попов, Алекса Мараш (75 - Вини Трибуле)

Ботев (Пловдив) се наложи над Берое с 1:0 като гост в Битката за Тракия. Това бе четвърта поредна победа за "канарчетата" над Берое за първенство и пореден успех с 1:0. Победното попадение за Ботев вкара Кристиан Нкванчукву в края на първата част. "Жърто-черните" изиграха последните минути с човек по-малто на терена заради директен червен картон на капитана Ивелин Попов.

Берое не можеше да използва контузените българи Стефан Гаврилов и Виктория Вълков, а в Ботев вече има по-мълок избор след контузията на Антъни Уджа и продажбите на Джеймс Ето'о и Мартин Секулич.

В деветата минута Сагардия от домакините опита шут отдалеч, но не успя да изненада вратаря на пловдивчани Ханс Бернат. В 26-ата минута Балоянис от Ботев насесе удар от въздуха, който не беше точен и топката излезе в аут.

В 33-ата минута новото попълнение на Берое Франциско Сагардия получи контузия и бе принудително сменен от Хуанка Пинеда.

Десет минути по-късно Кристиан Нкванчукву бе изведен в добра позиция, но вратарят Артуро Мота парира удара му. Ботев откри резултата в 38-ата минута. Тогава Антонио Перера даде чудесен пас на Нкванчукву, който се измъкна отляво и чукна топката между краката на вратаря Мота в мрежата му.

Плрез втората част Берое бе по-опасният отбор на терена. В 64-ата минута резервата Енцо Еспиноза пропусна страхотен шанс за заралии, но вратарят Бернат се намеси.

Малко по-късно и друга резерва на Берое направи пропуск. Хуан Карлос Пинеда стреля с глава, като топката мина на сантиметри от левия стълб на Бернат.

Пет минути преди края капитанът на Ботев Ивелин Попов бе изгонен с червен картон, след като изрита директно в прасеца Карлос Алгара от домакините, а съдията Георги Кабаков гледа ситуацията на повторение, за да промени санкцията на опитния футболист.

С успеха Ботев се изравни на върха по точки с Левски, като има по-лоша голова разлика. Берое е на осма позиция с равни точки с Арда.

Към 00:14 на 15.09.2024 Новините от днес