site.btaСтарши треньорът на Миньор Христо Господинов заяви, че играчите му са доминирали през първото полувреме при равенството със Спортист Своге

Снимка: Кореспондент на БТА Мая Костадинова

Старши треньорът на Миньор Перник Христо Господинов заяви, че неговите футболисти са доминирали през първото полувреме при равенството 1:1 с гостуващия Спортист Своге в мач от деветия кръг на Втора футболна лига.

Домакините поведоха в 40-ата минута, когато се разписа Димитър Симеонов в 39 минута, а в 85-ата Алпай Рамадан изравни. Гостите вкараха още два гола, които обаче бяха отменени заради засади.

"Бих разделил този мач на две. През първото полувреме доминацията беше от страна на нашия отбор. Създадохме доста опасности, контролът на топката беше в нас", коментира наставникът на пернишкия тим Христо Господинов.

По думите му, тежките атмосферни условия и наводнен терен не са позволили тимът да разгърне потенциала си при създадените ситуации.

За наставника на гостите от Своге Ивайло Василев това беше официален дебют. Той каза, че има едва две тренировки с отбора, но е доволен от играта.

"Трябва да има реакция във футболистите, в манталитета им. Не трябва да бъдат примирени. Държа да видя записите от двата отменени гола", заяви за БТА Василев.

Той уточни, че тепърва ще анализират играта и едва след това ще мислят за следващата среща.

Перничани се нареждат на шесто място в класирането с 14 точки, а Спортист Своге е на последната 20-а позиция с 5.

Към 23:23 на 14.09.2024 Новините от днес