Ботев (Враца) - Спартак (Варна) - 1:1 (0:0)
голмайстор: 0:1 Мартин Бачев 56-автогол, 1:1 Даниел Генов 77
жълти картони - Ангел Грънчов, Мартин Величков (Спартак)
състави:
Ботев: Федерико Бариос, Бубакар Траоре (85 - Мирослав Маринов), Мартин Ачков, Деян Лозев, Стефан Цонков, Мартин Бачев, Иван Василев (73 - Марко Мажуга), Дилян Георгиев (85 - Стефан Велев), Мартин Смоленски, Даниел Генов, Браян Переа (60 - Антоан Стоянов)

Спартак: Мартин Величков, Франьо Пърце (65 - Матео Юрич), Ангел Грънчов, Йоан Бауренски (77 - Бернардо Коуто), Александър Цветков, Филип Лесняк, Ромеш Ивей (77 - Радослав Димитров), Кристиан Илич, Па Конате, Антонио Вутов, Ахмед Ахмедов

Ботев (Враца) и Спартак (Варна) направиха равенство - 1:1, в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Варненци излязоха напред в резултата чрез автогол на Мартин Бачев, но капитанът на Ботев Даниел Генов изравни четвърт част преди края на срещата. Първото полувреме премина при силен дъжд, а след почивката той спря и имаше по-добри условия за игра на двата тима.

Мачът бе дебют за двамата треньори, като Христо Янев се завърна начело на Ботев, след като спаси отбора в елита, а начело на Спартак застана Кириакос Георгиу.

В първите 20 минути на мача нямаше нито едно положение пред двете врати. След половин час игра Браян Переа от домакините за малко не си отбеляза автогол, а след това Александър Цветков от варненци стреля с глава в аут. В края на първата част и Антонио Вутов от Спартак стреля с глава, но Федерико Бариос хвана топката.

В 56-ата минута Антонио Вутов центрира при бърза контраатака за гостите, Ромеш Ивей се опита да свали топката с глава около точката за дузпа, а Мартин Бачев не прецени траектория й и в желанието си да я изчисти, с ляво коляно я вкара в левия ъгъл на вратата на Федерико Бариос.

В 75-ата минута голмайсторът на Първа лига до момента Ахмед Ахмедов влезе опасно в наказателното поле и отправи силен удар, който бе избит от Бариос.

В 77-ата минута капитанът на Ботев Даниел Генов изравни. Той получи топката отдясно и от малък ъгъл с мощен удар изненада вратаря Мартин Величков и опъна мрежата зад него.

Със спечелената точка във Враца Спартак излезе поне временно на второ място в класирането с 15 точки. Ботев изпревари Крумовград и със 7 точки вече е на 12-а позиция.

Към 00:17 на 14.09.2024 Новините от днес