site.btaАлександър Везенков с 8 точки и 7 борби при убедителна победа на Олимпиакос в гръцкото първенство

Пирея, 14 февруари (БТА)
Българският баскетболист Александър Везенков вкара 8 точки, овладя 7 борби и открадна 3 топки при убедителната победа на Олимпиакос със 101:58 над Лаврио в мач от поредния кръг на първенството на Гърция.
Везенков прекара на терена само 18 минути, тъй като старши треньорът на Олимпиакос Йоргос Барцокас предпочете да даде шанс на по-голям брой играчи за изява.
До почивката това създаваше сериозни проблеми на тима на Олимпиакос, който на полувремето водеше само с 1 точка при 41:40 и изоставаше през голяма част от втората четвърт.
През второто полувреме обаче домакините показаха, че са много по-класният отбор и след 29:6 в третата четвърт мачът се доигра.
Тайлър Дорси завърши като най-резултатен за Олимпиакос със 17 точки, а Ливио Жан-Шарл и Михал Лунцис завършиха с по 12 точки. За Лаврио Никос Персидис вкара 11 точки.
В класирането в гръцкото първенство води Олимпиакос с 13 победи и 1 загуба, пред Панатинайкос с 12 успеха и 1 поражение. Лаврио е на осмо място с 5 успеха и 9 загуби.