site.btaСтанимир Беломъжев финишира на 29-а позиция в средната дистанция на Световното първенство по колоориентиране край Шумен

Снимка: Цветомир Петров/БТА

Станимир Беломъжев записа още едно класиране в топ 30 на света, след като финишира на 29-а позиция в средната дистанция на Световното първенство по коло ориентиране в Шумен.

Националът  финишира на 5:37 минути от новия световен шампион Кристоф Богар (Чехия). Камен Иванов завърши 50-и, Ивайло Христов - 55-и, Христо Пелов - 57-и, а Петър Попункьов не стартира заради контузия в коляното след падане в масовия старт.

Световният шампион в ски ориентирането Беломъжев преди това зае 33-о място в спринта и 19-о място в преследването.

При жените българските състезателки останаха извън първите 30. Христина Козарева се нареди 33-а, Теодора Табакова е 35-а, Силвия Шандуркова 36-а, а Косара Ботева - 38-а. Световна шампионка стана Габриела Андрашнян (Литва).

На шампионата на планетата за младежи и девойки, който се провежда в Шумен, Марко Пелов се класира най-напред от българските представители, заемайки 21-о място.

Утре  предстои дългата дистанция, а в неделя първенството завършва с щафети.

Към 16:16 на 13.09.2024 Новините от днес