site.btaДевойките на Ботев спечелиха турнира за Купата на АБФ в Пловдив

Девойките на Ботев спечелиха турнира за Купата на АБФ в Пловдив
снимка: АБФ

Девойките на Ботев (Пловдив) спечелиха турнира за Купата на Асоциацията на българските футболисти (АБФ), който се проведе на градския стадион „Пловдив“. Надпреварата бе част от националната програма „Децата и футболът” и се организира от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз.

В състезанието участваха 8 отбора, съставени от момичета, родени след 01.01.2014 година.

Финалният двубой бе градско дерби, в което малките ботевистки бяха убедителни срещу ФК Лион 2015 и победиха с 5:1. Шампионките получиха купата от президента на Асоциацията на българските футболисти и член на Изпълнителния комитет на БФС Мила Христова.

На третото място завършиха девойките на Локомотив (Пловдив), които се наложиха в малкия финал над Траките (Скутаре) с 3:1.

Петото място в турнира заслужи тимът на Родопа (Смолян) след успех с 6:3 над ФК Енко (Пловдив).

На седмо място се класира Орлета (Пазарджик), след като победи ФК Раднево с 3:1.

Всички участващи отбори получиха футболни топки от организаторите, а най-добрите момичета бяха отличени с индивидуални награди.

В награждаването се включиха председателят на Зоналния съвет на БФС - Пловдив Огнян Златков, легендата на пловдивските Локомотив и Марица Владимир Фатов, управителят на стадион „Пловдив“ Иван Димов, както и футболистката на Пълдин (Пловдив) Симона Димова.

Към 13:24 на 13.09.2024 Новините от днес