site.btaКалояна Налбантова продължава на четвъртфиналите на единично жени на турнир по бадминтон в Белгия

Снимка: специален пратеник на БТА във Франция Димитър Вельов

Участничката на Олимпийските игри в Париж 2024 и европейска шампионка за девойки Калояна Налбантова постигна втора поредна победа и се класира за четвъртфиналите на единично жени на международния турнир по бадминтон от сериите "International Challenge" в Льовен (Белгия).

Поставената под номер 3 в основната схема българка спечели срещу Петра Маикснерова (Чехия) с 21:16, 7:21, 21:15 за 52 минути.

По-рано днес в първия си мач Налбантова победи без проблеми германката Миранда Уилсън с 21:13, 21:16 за 37 минути. Следващата й съперничка ще бъде Виктория Дабчинска (Полша).

Христомира Поповска записа победа и загуба. Първо тя надделя над квалификантката Алида Чън (Нидерландия) с 21:10, 21:14 за 28 минути, след което отстъпи пред седмата поставена Амели Шулц (Дания) с 9:21, 18:21 за 34 минути.

На двойки Гергана Павлова и Таня Иванова загубиха от британките Абигейл Харис и Лизи Толман с 9:21, 14:21 за 27 минути.

Към 00:17 на 13.09.2024 Новините от днес