site.btaДве от фаворитките на турнира по тенис за жени в Гуадалахара отпаднаха, млада колумбийка с впечатляващ обрат срещу Вероника Кудерметова

Камила Осорио от Колумбия е на четвъртфинал на турнира в Гуадалахара. Снимка: AP Photo/Matt Rourke

Колумбийската тенисистка Камила Осорио сътвори истински подвиг, за да се върне в мача от 0:5 гейма в третия сет срещу Вероника Кудерметова (Русия), поставена като 7-а в схемата на турнира за жени в Гуадалахара (Мексико). В крайна сметка Осорио спечели със 7:6 (5), 6:7, 7:5 и се класира за четвъртфиналите.

22-годишната Осорио, която все още няма титла в турнир на WTA, се пребори успешно в маратона от 3 часа и 21 минути, въпреки че преди третия сет трябваше да вземе медицински таймаут. Осорио разтриваше рамото си след двойна грешка дълбоко в тайбрека на втория сет, преди физиотерапевтът да излезе на корта.

Изглеждаше, че Кудерметова е подготвила първия си четвъртфинал от април насам, печелейки пет поредни гейма, за да вземе убедителна преднина в третия сет. Но бившата 9-а в света така и не стигна до мачбол, а решителната Осорио стъпка по стъпка изграждаше обрата си.

Нейната следваща съперничка е друга рускиня – Камила Рахимова, която се възползва от отказването на Виктория Азаренка (Беларус) след 6:2 и 3:0. Азаренка се оплака от травма в дясното рамо, която не й позволява да продължи. Намиращата се на 89-о място в ранглистата Рахимова е на гребена на вълната в Гуадалахара, като през последните 10 дни спечели седем поредни мача. Миналата седмица в този град тя грабна първата си титла от WTA 125 в кариерата си, а сега макар и недовършен – печели първи мач срещу състезателка от топ 10.

Друга изненада поднесе Оливия Гадецки от Австралия, която отстрани поставената под номер 2 Даниел Колинс от САЩ с 6:3, 6:3. Това е важна победа за Гадецки, която за първи път в кариерата си достига до четвъртфинал на WTA и постига втора победа срещу състезателка от топ 20 на женския професионален тенис.

Колинс имаше 35 непредизвикани грешки в мача, включително осем двойни и така улесни съперничката си. Сега Гадецки ще има първа среща в кариерата си с бившата състезателка от Топ 20 Мартина Тревизан от Италия на четвъртфиналите. Тревизан достигна до втория си пореден четвъртфинал на този турнир, като елиминира последната мексиканска надежда Рената Сарасуа с 6:4, 6:3.

Към 11:23 на 12.09.2024 Новините от днес