site.btaБългария взе 20 медала от Световното първенство по карате стил годжу-рю, състезатели от свищовския клуб "Алеко" спечелиха седем от тях

Снимка: Годжу карате клуб “Алеко” - Свищов

Състезатели от свищовския Годжу карате клуб "Алеко" спечелиха седем отличия от Световното първенство по карате стил годжу-рю в Австрия, съобщиха от клуба.

България бе представена от общо 30 състезатели, които завоюваха 20 медала – 2 златни, 8 сребърни и 10 бронзови, като общо 10 състезатели от Свищов бяха част от българската делегация, в което се включиха 846 каратеки от общо 26 държави.

Медалистите от Свищов са Йоана Йорданова и Самуил Цветанов, които спечелиха бронзови медали, както и Александър Георгиев, Рая Йорданова и София Илиева, които стигнаха до сребърни отличия.

По традиция сенсей Марин Маринов, старши-треньорът на клуба, взе участие в схватките при ветераните. Той спечели бронз в дисциплината Ката. В дисциплината Кумите Маринов взе сребърен медал след травма и лекарска забрана, довела до оттеглянето му в последните 30 секунди на финалната среща, в която водеше с 5-0 срещу представителя от Южна Африка, допълват от свищовския

БТА припомня, че Марин Маринов бе отличен на церемонията по връчването на наградите за Спортисти на 2023-а година на община Свищов. Той получи второ място в категорията "Треньор на 2023 година". Наградени бяха и състезателите в Годжу карате клуб "Алеко" Стефан Петков, Рая Йорданова, Златина Борисова, Мария Митева и Емил Павлов.

Към 20:10 на 11.09.2024 Новините от днес