site.btaНиклас Фюлкруг няма да играе и за Уест Хям в неделя заради травмата на прасеца от мача на националния тим на Германия

Никлас Фюлкруг (третият от ляво) ще пропусне един мач на Уест Хям в Премиършип. Снимка: Federico Gambarini/dpa via AP

Германският национал Никлас Фюлкруг ще пропусне мача на клубния си тим Уест Хям като гост на Фулъм в английската Висша лига в събота, след като травмата му от националния отбор няма как да бъде преодоляна толкова бързо.

Фюлкруг не попадна в групата на Германия за снощния мач от турнира Лига на Нациите с Нидерландия, завършил 2:2, заради разтежение на прасеца. Още преди началото на мача той е бил освободен от лагера и изпратен в Лондон с епикриза в ръце.

"Нищо сериозно. За съжаление, това е проблемна зона на крака, защото се отнася за място, на което е връзката между ахилесовото сухожилие и долната част на прасеца", коментира състоянието на 31-годишния футболист селекционерът на германците Юлиан Нагелсман.

Той призна, че е имало вариант и да му се дадат минути, но в крайна сметка е надделяло мнението, че най-добре за футболиста да бъде оставен извън игра като предпазна мярка срещу усложнение на ситуацията.

"Ако нещо още се беше случило, травмата щеше да стане дългосрочна. Затова решихме да не поемаме какъвто и да било риск", добави треньорът.

"Сега ще бъде извън терена за още няколко дни, но няма да играе във Висшата лига през уикенда."
Фюлкруг беше титуляр при убедителната победа над Унгария с 5:0 в Дюселдорф миналата събота и дори вкара първото попадение. Но все още чака първия си гол в английското първенство, след като минаха три мача.

Към 13:10 на 11.09.2024 Новините от днес