site.btaХари Кейн поведе Англия към победа над Финландия в стотния си мач за "трите лъва"

Хари Кейн вкара двата гола за Англия при победата над Финландия в Лигата на нациите / снимка: АП/Frank Augstein

Капитанът на Англия Хари Кейн вкара и двата гола за успеха с 2:0 над Финландия в среща от група 2 на Лига "B" на Лигата на нациите. Двубоят на "Уембли" бе по-специален за Кейн, който изигра стотния си мач с екипа на "трите лъва", заради което получи и специален плакет.

Нападателят на Байерн Мюнхен откри резултата в 57-мата минута след комбинация с Трент Алекзандър-Арнолд. Отново той оформи успеха с попадение четвърт час преди края след асистенция на нападателя на Челси Нони Мадуеке.

Англичаните, които за втори пореден мач са водени от временния мениджър Лий Карсли, имаха пълен контрол над срещата, особено през второто полувреме, когато тимът на Финландия бе в глуха защита.

В другия мач от групата, игран в Дъблин, домакините от Ирландия допуснаха втора поредна загуба, след като отстъпиха с 0:2 на Гърция.

Точни за бившите европейски шампиони бяха Фотис Йоанидис и Христос Цолис през второто полувреме. С победата Гърция оглави групата с 6 точки, колкото имат и англичаните. Головата разлика на елините обаче е по-добра за момента.

Ирландия и Финландия остават в дъното на потока без актив след първите два кръга на турнира.

В група 1 в същата лига Грузия излезе начело в класирането с максималните 6 точки след успех с 1:0 над Албания. Единственото попадение в Тирана бе дело на Гиорги Кочорашвили, който се разписа в 71-вата минута.

Изненадващо домакините от Албания не създадоха абсолютно нищо запомнящо се в атака за целия мач и бяха наказани за това си бездействие.

В другия мач от групата, който бе и най-резултатният за вечерта, Чехия спечели с 3:2 при домакинството си на Украйна.

Първите си два гола за националния отбор на Чехия вкара халфът на Виктория Пилзен Павел Шулц. Той откри резултата в 21-вата минута, а в продължението на първото полувреме бе точен за 2:1. Третият гол за чехите бе дело на Томаш Соучек от дузпа в 80-ата минута.

За Украйна головете реализираха Владислав Ванат в 37-мата минута и Георгий Судаков в 84-тата минута.

В подреждането след два кръга води Грузия с 6 точки, пред Албания и Чехия с по 3 точки и Украйна с 0.

Към 11:12 на 11.09.2024 Новините от днес