site.btaНидерландия и Германия направиха резултатно равенство в Амстердам в Лигата на нациите

Нидерландия и Германия приключиха 2:2 в Амстердам / снимка: АП/Peter Dejong

Отборите на Нидерландия и Германия завършиха 2:2 в Амстердам в среща от група 3 на Лига "А" на Лигата на нациите.

Двубоят на "Йохан Кройф Арена" бе много интересен и оправда високите очаквания, които двата тима зададоха в първия кръг на турнира, когато вкараха по пет гола съответно на Босна и Херцеговина и на Унгария.

Домакините поведоха още във втората минута, когато Раян Гравенберх пусна чудесен пас към Тиджани Райндерс и за халфа на Милан не бе проблем да реализира за 1:0. За "лалетата" това бе гол в 27-ми пореден домакински мач, което е рекорд в историята на националния отбор.

Германия обаче отговори още до края на първото полувреме с голове на Дениз Ундав и Йошуа Кимих, които се разписаха съответно в 38-мата и в 48-мата минута.

Нидерландия обаче вкара и в началото на второто полувреме. В 50-ата минута Дензъл Дъмфрис се оказа на правилното място, за да засече прострелно центриране на Браян Броби за 2:2.

Изненадващо до края на мача нов гол не падна, макар че и двамата вратари - Барт Фербрюген и Марк-Андре тер Щеген имаха сериозна работа.

В другия мач от групата на "Пушкаш Арена" в Будапеща Унгария и Босна и Херцеговина приключиха при 0:0. Домакините имаха 20 ситуации за гол, но блестящият вратар Никола Васил и напречната греда ги отказаха от попадение.

В класирането след два кръга водят Германия и Нидерландия с по 4 точки, докато Босна и Херцеговина и Унгария имат по 1 точка.

Към 11:14 на 11.09.2024 Новините от днес