site.btaГермания вкара 10 гола на Естония в група D на младежките квалификации, Косово се изравни с България

Карим Адейеми е водеща фигура в младежкия национален отбор на Германия. Снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Звездата на Борусия (Дортмунд) Карим Адейеми вкара три гола за младежкия отбор на Германия до 21 години, който постигна съкрушителна победа с 10:1 над Естония като гост. До полувремето германците водеха с 5:0, а през втората част реализираха още пет попадения.

Два гола добави Ник Волтемаде от Щутгарт, а по веднъж бяха точни Николо Трезолди, Ерик Мартел и Макс Розенфелдер.

В друга среща от група D на европейските младежки квалификации Косово победи с 1:0 Израел като гост и застигна състава на България. Милот Авдили още в 10-ата минута отбеляза единствения гол в срещата, а косоварите имат 12 точки. България също е с 12, но с по-добри допълнителни показатели. Днес "лъвчетата" отстъпиха с 1:3 на Полша и два кръга преди края сложиха край на надеждите си да заемат 1-о или 2-о място.