site.btaКарен Хачанов започна с победа на турнира в Доха

Карен Хачанов започна
с победа на турнира
в Доха

Доха, 14 февруари (БТА)
Олимпийският вицешампион Карен Хачанов започна с победа участието си на турнира по тенис от сериите АТП 250 в катарската столица Доха.
В мач от първия кръг поставеният под номер 6 в схемата Хачанов се наложи със 7:6(3), 6:3 над американеца Макензи МакДоналд за близо час и половина игра.
В първия сет двамата тенисисти се движеха напълно равностойно до тайбрека, в който при резултат 3:3 точки МакДоналд изпрати форхенд в мрежата от чиста позиция. Това разстрои играта на американеца и след минута той направи още една грешка, което позволи на Хачанов да спечели първия сет след 7:3 точки.
Във началото на втората част руснакът спаси три последователни точки за пробив, за да изравни геймовете за 1:1. Това като че ли съвсем пречупи МакДоналд и скоро след това той бе този, който допусна пробив за 3:2 гейма. До края Хачанов спечели още веднъж подаването на съперника си и си осигури класиране за следващия кръг.
В него той ще играе с победителя от срещата между Давид Гофен от Белгия и Емил Руусувуори от Финландия.
Към втория кръг продължава и британецът Даниел Евънс. Петият в схемата Евънс победи с 6:4, 6:4 Егор Герасимов от Беларус. И в двата сета британецът реализира по един пробив. В първата част той бе на 0 за 3:2 гейма, а във втория сет дойде още в първия гейм.
В следващия кръг Евънс ще играе срещу един измежду тунизиеца Малек Джазири и испанеца Алехандро Давидович Фокина.
Наградният фонд на турнира в Доха е 1,07 милиона долара.