site.btaБългария зае пето място на турнира по баскетбол на колички в София

България зае пето място на турнира по баскетбол на колички в София
снимка: Българска федерация по баскетбол

България, представена от БКХУ Левски, завърши на пето място в международния турнир по баскетбол на колички по проекта BIG (Basketball Inclusive Games), на който София бе домакин.

В последния си мач тимът победи Хърватия с 40:35 и приключи участието си с баланс от три успеха и две загуби в мачовете си. Българският състав допусна 2 точки изоставане след първата четвърт срещу хърватите, но след силна втора на почивката обърна до 21:16 и до края на срещата поддържаше аванса си.

Пореден силен мач на турнира направи Антон Фиков, който завърши с 19 точки и 14 борби. С "дабъл-дабъл" от 10 точки и 14 борби се отчете Денислав Иванов.

Победител в надпреварата в София стана съставът на Турция, който в оспорван финал надви Сърбия с 55:52. В мача за третото място Гърция се наложи над Полша с 56:48. Седми приключи тимът от Кипър след успех срещу Румъния с 43:26.

След края на мачовете в столичната зала "Триадица" се проведе и церемония по награждаването.

Към 17:16 на 10.09.2024 Новините от днес