site.btaОтборът на Тракия спечели детския турнир за Купата на Асоциацията на българските футболисти в Пловдив, Димитър Илиев награди призьорите

снимка: Асоциация на българските футболисти (АБФ)

Отборът на Тракия (Пловдив) спечели убедително детския футболен турнир за Купата на Асоциацията на българските футболисти (АБФ), който се проведе на стадион "Пловдив" в града под тепетата. Надпреварата е част от националната програма „Децата и футболът” и се организира от АБФ, със съдействието на Българския футболен съюз.

В състезанието участваха осем тима от Пловдив и региона, съставени от деца, родени след 01.01.2016 година.

Във финалния двубой Тракия не остави никакво съмнение в превъзходството си над съперника и разгроми Траките (Скутаре) със 7:2.

Шампионите бяха наградени от президента на Асоциацията на българските футболисти и член на Изпълкома на БФС Мила Христова.

В награждаването се включи легендата и капитан на Локомотив Пловдив Димитър Илиев, който вече е и вицепрезидент на Асоциацията на българските футболисти. Детският празник уважиха още главният координатор на АБФ Николай Христозов, легендата на Локомотив (Пд) и Марица (Пд) Владимир Фатов, както и Иван Димов - управител на стадион "Пловдив".

На третото място завърши Асеновец (Асеновград) след още по-убедителен успех със 7:0 над Марица (Пловдив).

Петата позиция в турнира заслужи тимът на Спартак (Пловдив), който надигра Беломорец (Асеновград) с 3:1.

Седми се класира ФК Чавдар (Пловдив), след като убедително спечели друго пловдивско дерби срещу ФК Юнайтед с 10:2.

Всички участващи отбори получиха футболни топки, а за най-изявените в турнира имаше индивидуални награди, осигурени от Асоциацията на Българските футболисти.