site.btaРандал Коло Муани и Усман Дембеле донесоха първа победа на Франция в Лигата на нациите

Снимка: AP Photo/Laurent Cipriani

Рандал Коло Муани и Усман Дембеле вкараха голове в двете полувремена и Франция победи Белгия с 2:0 в мач от група А2 на футболния турнир Лига на нациите, с което световните шампиони от 2018 записаха първи точки.

Французите са с три точки и делят второто място с белгийците, а Италия е на първа позиция с пълен актив от шест точки след победата си с 2:1 срещу Белгия в друг мач от групата.

Франция направи осем промени в стартовия си състав след поражението с 1:3 от Италия в Париж в петък, като от състава отсъстваше и нападателят Килиан Мбапе. Резултатът бе положителен. Коло Муани изведе "петлите" напред в резултата в 29-ата минута, след като Коен Кастел отклони шут на Дембеле на пътя на нападателя на Пари Сен Жермен и той се разписа за 1:0. Дембеле, също част от ПСЖ, добави втория гол в 59-ата минута и с него оформи крайното 2:0.

Давиде Фратези и Мойс Кийн вкараха за Италия при победата с 2:1 срещу Израел, с което отборът на Лучано Спалети запази 100-процентовия си актив в група А2. Фратези бе точен преди почивката и Кийн се разписа на добавка след близо час игра, а за домакините от Израел вкара Мохамед Абу Фани в 90-ата минута.

Норвегия пък записа първа победа в група В2, след като се наложи над Австрия с 2:1. Феликс МХорн Мюр и Ерлинг Холанд бяха точни за норвежците, но халфът на Арсенал Мартин Йодегор получи контузия през второто полувреме след сблъсък с Кристоф Баумгартнер. Селекционерът Столе Солбакен заяви, че травмата не е незначителна.

Норвегия дели първото място с отбора на Словения, който победи Казахстан с 3:0 с хеттрик на Бенямин Шешко.

Турция оглави класирането в група В4, след като победи Исландия с 3:1. Керем Актюркоглу отбеляза и трите попадения за южните съседи, а в другия мач Уелс се наложи над Черна гора с 2:1 след голове на Кийфър Муур и Хари Уилсън през първото полувреме. Този двубой бе ръководен от българския съдия Георги Кабаков.

Уелсците са с четири точки и изостават от Турция по голова разлика.

Румъния оглави група С2 със 100-процентов актив, след като спечели с 3:1 срещу Литва. Валентин Михъйлъ, Ръзван Марин и Александру Митрита бяха точни за успеха, с който румънците поведоха с по три точки на отборите на Косово и Кипър.

Към 10:15 на 10.09.2024 Новините от днес